shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
ARKIVA ONLINE
Titulli
Autor
FJALË KYC
  Rezultatet e kërkimit
  Ansambli yne ne Itali
Viti: 1979
Regji: Pellumb Kallfa
Skenari: -
Producent: Kinostudio"Shqiperia e Re"
Muzika: -
Pamje e Milanos. Monumenti i Xhuzepe Garibaldit dhe i Xhuzepe Verdit. Pamje e keshtjelles se Viskonteve. Afishet e shfaqjes, njerezit duke i pare ato me ...
  Kongresi i V i frontit demokratik te Shqiperise
Viti: 1979
Regji: Ilo Pando
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Nina Andoni
Populli i Vlores duke kercyer e duartrokitur. Pret delegatet e kongresit te V te Frontit Demokratik. Autobuzet me delegatet. Pamje e fushave te mbjella. Pamje ...
  Lufton djali lufton plaku lufton Mujo Ulqinaku
Viti: 1979
Regji: Qerim Mata
Skenari: Moikom Zeqo, Bashkim Hoxha
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Mira Meçule
Pamje e portit te Durresit dhe qendres se tij. Monumenti i Mujo Ulqinakut. Pamje e pulebardhes duke fluturuar mbi det. Gravura e Ulqinit, qytetit te lindjes se ...
  Mbledhje historike
Viti: 1979
Regji: Ilo Pando
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Mira Mecule
Foto: greva e demostrata te punetoreve. Gazeta me tituj: lufta e klases puntore. Pllakate te ndryshme. Vepra te klasikeve te marksizem leninizmit. Materiale te ...
  Neper Turqi me ansamblin e kengeve dhe valleve
Viti: 1979
Regji: Sokrat Musha
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Elsa Bushati
Pamje nga kryeqyteti i Turqise, Ankaraja. Muzeu i madh. Trupa jone nderon kujtimin e Qemal Ataturkut. Duket Omer Haxhia duke nderuar. Pamje nga salla e ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2022
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE