shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
ARKIVA ONLINE
Titulli
Autor
FJALË KYC
  Rezultatet e kërkimit
  Arushi kerkon babane
Viti: 1981
Regji: Tonin Vuksani
Skenari: Gaqo Bushaka
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Gjon Simoni
Nje arush i vogel ka humbur rrugeve te pyllit. Kafshet qe e gjejne ate duke qare, kerkojne ta ndihmojne por i vogli nuk e di ku e ka shtepine, nuk di bile as ...
  Ah lepurusha, lepurusha !
Viti: 1982
Regji: Artan Maku
Skenari: Genc Hoxha
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Gjon Simoni
Debora ka mbuluar gjithshka dhe lepurushat nga qe s'kane ç te hane, brejne lekuret e pemeve te reja te mbjella para me pak se nje viti. Kjo i shqeteson ...
  Apasionata
Viti: 1983
Regji: Ibrahim Muça, Kristaq Mitro
Skenari: Peçi Dado, Nexhati Tafa
Producent: Shqiperia e Re
Muzika: Gjon Simoni
Motivi kryesor i sonatës së famshme "Apasionata" të Ludvik Van Bethoven, nga një punë diplome, bëhet lajtmotiv në dashurinë e Mirës, studente e pianos ...
  Oret e Gentit
Viti: 1986
Regji: Mit Hat Fagu
Skenari: Gjike Kurtiqi
Producent: Kinostudio "Shqiperia e re"
Muzika: Gjon Simoni
Genti i vogel eshte nje femije i llastuar dhe dembel. Ai asgje nuk e kryen ne kohen e duhur. Per sjelljen e tij dhe mos respektimin e oreve, keto te fundit ...
  Një vit i gjatë
Viti: 1987
Regji: Esat Ibro
Skenari: Natasha Lako
Producent: Shqipëria e Re
Muzika: Gjon Simoni
Donika Sara është drejtoreshë e një ndërmarrjeje të rëndësishme. Papritur bashkëshorti i saj aksidentohet. Tani ajo duhet të zgjedhë midis jetës ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2019
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE