shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
ARKIVA ONLINE
Titulli
Autor
FJALË KYC
  Rezultatet e kërkimit
  Me e madhja dashuri
Viti: 1986
Regji: Kujtim Gjonaj
Skenari: Luan Rama, Koci Petriti
Producent: Kinostudio "Shqiperia e re"
Muzika: Mira Mecule,formulim
Tirana naten ne feste. Fishekzjarre. Pamje e saj naten dhe ndezja e dritave. Shtepia e Enver Hoxhes. Kronike e Enver Hoxhes duke lexuar ne kabinetin e tij te ...
  Deri ne vdekje Hasan Prishtina
Viti: 1987
Regji: Marianthi Qemo
Skenari: Kolec Traboini
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Nina Andoni
Panorame malesh, lapidar, det. Me vendim te qeverise shqiptare eshtrat e Hasan Prishtines sillen ne atdhe. Aspekte nga ceremonia e sjelljes se eshtrave ne ...
  Frang Bardhi
Viti: 1987
Regji: Halil Kamberi
Skenari: Muharrem Skenderi
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Pellumb Vorpsi
Panorame pylli, dege pemesh, trungje, uji qe rrjedh. Kala, pikture, Skenderbeu mbi kale. Shkrime te Frang Bardhit dhe te Gjon Buzukut. Frang Bardhi portret. ...
  Ne Vloren e Pavaresise
Viti: 1987
Regji: Qerim Mata
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Mira Meçule
Panorame e Vlores. Kenge e valle ne sheshin e Flamurit dhe ne rrugen "8 Nentori" ku eshte mbledhur populli dhe pjesemarres te ardhur nga e gjithe Shqiperia per ...
  Porosi te cmuara
Viti: 1987
Regji: Kujtim Gjonaj
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Mira Meçule
Pamje e pergjithshme e Shkodres, panorame. Fabrika e tekstileve, trikotazhit retrospektive. Nga puna e grave dhe vajzave ne te kaluaren dhe sot punojne qindra ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2022
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE