shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
ARKIVA ONLINE
Titulli
Autor
FJALË KYC
  Rezultatet e kërkimit
  Kur vjen nentori
Viti: 1964
Regji: Viktor Gjika
Skenari: Ismail Kadare
Producent: Kinostudio "Shqiperia e re"
Muzika: Ismail Balla, formulim
Panorame deti dhe dallgesh. Gryka malesh, lindje dielli dhe nje malesor me pushken ne krah. Duket shenjestra e pushkes dhe zhurme e duartrokitje qe tregon ...
  Mysafire belge ne Shqiperi
Viti: 1964
Regji: -
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e re"
Muzika: -
Varjant frengjisht. Moris Mosos, anetar i BP te KQPK te Belgjikes vjen per nje vizite ne Shqiperi. Ne aeroport pritet nga Hysni Kapo, Ramiz Alia etj. Mysafiret ...
  Permeti ne feste
Viti: 1964
Regji: Shkelzen Shala
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e re"
Muzika: Ismail Balla
Makinat kalojne neper rruget e gjarperuara per ne Permetin heroik. E. Hoxha merr pjese ne 20 vjetorin e themelimit te brigades "12 Sulmuese" e cila u krijua ne ...
  Gjergj Kastriot Skenderbeu
Viti: 1967
Regji: Marianthi Xhako
Skenari: Gjergj Zheji
Producent: Kinostudio "Shqiperia e re"
Muzika: Ismail Balla, formulim
Panorame malesh, shkembinj, kalaja mbi shkemb, muret e kalase. Kuaj duke vrapuar. Pamje e keshtjelles naten. Arme ne muret e kalase. Pishtare te ndezur. Zogj ...
  500 Vjetori i heroit kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeut
Viti: 1968
Regji: -
Skenari: -
Producent: Kinostudio "Shqiperia e Re"
Muzika: Donika Muci
Filmi fillon duke paraqitur Krujen, monumentin e Skenderbeut dhe keshtjellen e Krujes. Duket lapidari i luftetareve te Skenderbeut kundra turqve. Ne ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2021
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE