shq   eng
 
 
 
HOME
Faqja kryesore
Funksionimi i AQSHF-së
KUADRI LIGJOR
Ligji për kinematografinë
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
ARKIVA ONLINE
Shih film online
 
KINEMAJA
Programi i shfaqjeve
 
 
24.11.2017
AI DO TE RROJE GJITHASHTU (Z) Costa-Gavras, shfaqje 35mm me titra shqip
Të premten, 24 Nëntor, në 17:30 në kinemanë e Arkivit të Filmit shfaqet në 35mm thrilleri politik i regjisorit Kosta-Gavras "Z"(1969).
 
 
17.11.2017
PËRSE BIE KJO DAULLE shfaqje 35mm me titra në anglisht
Kineastë e dashamirës të filmit në Tiranë!

Një tjetër shfaqje e veçantë në 35mm në kinemanë e ngrohtë dhe të rehatshme të AQSHF. ...
 
14.11.2017
SHPELLA E PIRATËVE: NËNTORI - muaji i leximit, sjell ekranizimet në kinemanë e AQSHF-së
Aktivitet në AQSHF në kudër të Nëntorit - muajit të leximit

Program i kuruar nga Eriona Vyshka, Redaksia ...
 
 
18.09.2014
RINGJALLJA film dokumentar prodhim i AQSHF
Me mbështetjen dhe bashkëpunimin e Ministrisë së Kulturës.

2 shfaqje të dokumentarit RINGJALLJA, prodhim i AQSHF me regji të Fatos ...
 
18.09.2014
ALELUJA - dokumentar retrospektivë
Me mbështetjen dhe bashkëpunimin e Ministrisë së Kulturës.

Ditën e enjte, datë 18 shtator 2014, ora 11.00, shfaqet në ...
 
 
17.09.2014
NENE TEREZA film dokumentar me rastin e vizitës së Papa Françeskut I në Shqipëri.
Me mbështetjen dhe bashkëpunimin e Ministrisë së Kulturës.

Ditën e mërkurë, datë 17 shtator 2014, ora 11.00, shfaqet në ...
  Arkivi Qëndror
Shtetëror i Filmit

Copyright © 2023
   
  HOME     AQSHF     KUADRI LIGJOR     KINEMAJA     ARKIVA ONLINE